GĘSTE SMOOTHIE Z MALIN

Jeżeli o poranku wolicie pić, a nie jeść, to mam dla Was propozycję na gęsty, owocowy koktajl. Oczywiście możecie jeść go o każdej porze dnia, ale to rano dostarczy Wam potrzebną dawkę energii i przyspieszy metabolizm. 
Maliny doceniane są przede wszystkim w sezonie przeziębień, tymczasem przez cały rok są sojusznikiem fantastycznej formy i urody! Odmładzają, dbają o serce i o dobry nastrój! Jak wszystkie czerwone owoce zawierają barwniki, antocyjany, które wzmacniają nasze naczynia krwionośne, budują nasz układ odporności, zapobiegają różnego rodzaju infekcjom (to naturalna aspiryna). Dzięki antyoksydantom dbają o naszą skórę i opóźniają procesy starzenia. Maliny stanowią bogate źródło witaminy C, witaminy z grupy B, kwasu foliowego, potasu, wapnia oraz cynku i manganu. Dzięki nim krew jest lepszej jakości, serce pod ochroną, a nerwy na wodzy! Jednym zdaniem --> maliny, to skarb! Teraz, kiedy jest na nie sezon, grzechem jest ich nie jedzenie! Nawet najsłodsze maliny nie doprowadzą do nadwagi, bo mają mało kalorii, ale dużo błonnika, który to z kolei najpierw nas nasyci, a potem usprawni trawienie. Co dla kobiet ważne, maliny mają właściwości rozkurczowe i łagodzą bóle menstruacyjne.
Nie pomijajmy faktu, że Polska jest jednym z największych producentów malin na całym świecie! Jedzmy więc maliny, bo są dobre i polskie, polskie i dobre! 

* W wersji dla dziecka rezygnujemy z miodu. Od 12 miesiąca można podawać ją w takiej postaci jak w przepisie. Niezwykle istotne jest obserwowanie maluszka, któremu stopniowo rozszerzamy dietę o różne składniki. Każdy rodzic musi bacznie się przyglądać, jak na dany składnik reaguje jego dziecko.


Potrzebne składniki (2 porcje):

- szklanka malin,
- pół szklanki szklanki mleka roślinnego,
- 1/4 szklanki płatków jaglanych,
- opcjonalnie 1 lub 2 łyżki syropu klonowego lub miodu.

Sposób przygotowania:

- Wszystkie składniki połączyć i zmiksować blenderem. Podawać od razu. Jeżeli zostaną owoce proponuję podać dodatkowo świeże owoce na wierzch.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz