KAWA ZIELONA

Jedni celebrują poranek z małą czarną, inni z małą zieloną i właśnie do tej małej zielonej pragnę Was zachęcić. Przygotujcie się do tego, że zielona kawa ma specyficzny smak. Nie jest to tak wysublimowany smak i aromat, jaki znamy pijąc kawę czarną, paloną. Mimo to i tak warto po nią sięgnąć.


Potrzebne składniki:

- zielona kawa (preferuję mieloną)*,
- woda.

Sposób przygotowania:

- Czubatą łyżeczkę kawy wsypujemy do filiżanki, zalewamy ją wrzątkiem i czekamy jak kawa się zaparzy.
* Kawa dostępna jest w postaci zmielonej i w ziarenkach. Ze względu na to, że ziarna kawy niepalonej są twarde, należy rozdrabniać je w moździerzu. Młynek może ulec uszkodzeniu:)


Kawa zielona, to zwykła kawa, tylko niepalona. Od tradycyjnej czarnej kawy różni się procesem przygotowania. Zielona kawa, to kawa czarna przed wypaleniem. Ciepło wytwarzane podczas palenia kawy, zmienia jej strukturę chemiczną, a co za tym idzie, zmienia również jej smak i wartości odżywcze. Kawa zielona, podobnie jak czarna, zawiera kofeinę, ale jest dużo bogatsza w ilość kwasu chlorogenowego, który jest między innymi silnym antyoksydantem, dzięki któremu proces starzenia opóźnia się, a komórki rakowe nie mają szans na rozwój. Poza tym kwas chlorogenowy przyspiesza proces metabolizmu, dlatego kawa zielona ma działanie odchudzające, wspomaga przemianę materii, przyspiesza procesy spalania tkanki tłuszczowej. Pozytywnie wpływa również na ciśnienie krwi i wchłanianie się cukrów. 

Dla mnie najważniejszym działaniem tego napoju okazuje się działanie bakteriobójczegrzybobójcze oraz przeciwwirusowe. Zielona kawa wspomaga odporność organizmu oraz wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Właśnie dlatego zachęcam Was gorąco do wprowadzenie nowego rytualnego popijania zielonej kawy. Jest to jeden ze zdrowszych napojów pobudzających. Być może jest ona rozwiązaniem dotychczasowych problemów ze zdrowiem czy niechcianymi kilogramami? 

Uwaga --> w związku z tym, że dzięki zawartej w niej kofeinie ma działanie pobudzające, osoby, które powinny unikać picia czarnej kawy, z zielonej również powinny zrezygnować.
  
  


1 komentarz:

  1. polecam, na oczyszczenie i przeczyszczenie, smakuje jak fasola,

    OdpowiedzUsuń